MT : " HÜZÜN MECLİSİ "

MAHMUT TONBUL'UN KALEMİNDEN

" HÜZÜN MECLİSİ "

 "Belediye Meclis Üyeleri hüzünlü bir şekilde olağanüstü toplandı. Elemli geçmişti son on gün ve kalpler hala yasta, tebessümler ise dudaklardan ıraktı. Ailesinden sonra en çok belediye çalışanları üzülmüştü. Daha kendilerini toparlayamadan şehrin hizmetleri devam etmeliydi. Şahin başkanda böyle olsun isterdi.

Belediye Meclis Üyeleri arasından başkan seçilmesi gerekiyordu. Yapılan oylamada Ömer ŞENTÜRK belediye başkanı seçildi. Şahin YILANCI başkanımızın emanetini taşımak hiç kolay olmayacaktır.

Yeni Belediye Başkanımıza, Belediye Meclis Üyelerine ve Belediye çalışanlarımıza bu toprakların evladı olarak birkaç öneride bulunmak istiyorum.

1-Sadece Ömer ŞENTÜRK başkana değil, Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımıza abilerimize de merhum başkanımızın emanetini taşımak düşüyor.

2- Şahin başkanın tebessümünü, alçak gönüllülüğünü biran olsun aklımızdan çıkarmamalıyız.

3-Şahin Başkanımızın söz verdiği icraatları tamamlamak, yarım kalan projeleri ivedilikle bitirmeliyiz.

4-Memleket hizmetleri için yapıcı ve haklı eleştiriye açık bir tutum sergilemeliyiz.

5-Sivil Toplum Kuruluşları, iş insanları, basın, muhtarlar ve esnaflarla belli zaman aralıklarında istişare yapılarak memlekete fayda konusunda birlikte mücadele etmeliyiz.

6-Özellikle Belediye çalışanlarımız zorlu bir süreçten geçti. Şahin Başkanın hastalık süreci ve sonrasında vefatı ailesinden sonra en çok belediye çalışanlarını üzdü. Biran önce üzüntülü durumdan sıyrılıp memlekete hizmet etmeyi aksatmamak yine belediyemiz çalışanlarına düştü. 13 yıllık emaneti omuzlayıp yorulmadan, usanmadan çalışmalıyız.

7-Sadece Şahin Başkanın yarım kalan projelerini tamamlamanın dışında olmasını istediği, düşünüp de gerçekleştirmeye ömrünün yetmediği hizmetlerinde masaya yatırılarak şehrimize kazandırılması gerekmektedir.

8- Memleketimiz STK başkanlarıyla memlekete fayda ve fikir alışverişi konusunda belediyemizce belli aralıklarla konferans görüşme yapılarak STK'ların fikirleri daha da önemsenerek, hizmet konusunda taşın altına ellerinin sokulması istenmelidir.

Son olarak bir memleket sevdalısı birey olarak Belediye Meclis toplantılarını çok merak ediyorum. Belediyenin işleyişi dışında toplumumuzu ilgilendiren, hizmetler ve yapılması gerekenlerin konuşulacağı zamanlarda belediye meclis toplantılarının belediyemiz sayfasından canlı olarak yayınlanmasını isterim.

Şahin Başkanımıza rahmet, bayrağı devralan Ömer ŞENTÜRK başkanımıza da görevinde başarılar diliyorum.

Mahmut TONBUL "