KNKYZR : " Ömer Şentürk’e başarılar diliyorum. "

NEJAT OKUYAR

"Değerli Hemşehrilerimiz;

Belediye Başkanımız Şahin Yılancı’nın vefatının ardından Belediye Kanunları gereğince ‘’Belediye Başkanlığının herhangi bir nedenle boşalması durumunda Belediye Meclisi 10 gün içerisinde toplanarak başkan seçer’’ maddesi uyarınca bugün Belediye Meclisimiz toplanmıştır.

Yapılan oylamada Meclis Üyelerimizden Ömer Şentürk en fazla oyu alarak, Mart 2024 tarihlerinde yapılacak mahalli idareler seçimlerine kadar Meclis Üyelerimiz tarafından görevlendirilmiş oldu.

Her şeyden önce bunun yeni bir Belediye Başkanlığı seçimi olmadığı, Merhum Başkanımızın 20 aylık kalan görev süresinin tamamlanacağı, onun yönetim biçiminin, onun ilkelerinin devam ettirilerek yine onun halkımızla paylaştığı söz ve vaatlerin yerine getirileceği bir ‘’Emaneti Tamamlama’ ’süreci olarak görüyoruz.

Bundan sonra bu 20 aylık bu süreçte, tüm partilerimizin meclis üyeleriyle istişare içerisinde, tüm meclis üyelerimizin sunacağı katkılarla bu emaneti hep birlikte taşıyacağız.

Birlik ve Beraberlik içerinde bu sürece katkı sağlayan Meclis Üyelerimize, İlkesel duruşlarıyla bu sürece katkı sağlayan Cumhur İttifakı Ortağımız MHP Başkan ve Meclis üyelerine, İyi Parti meclis üyelerine teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle Belediye Başkanımız Şahin Yılancı’ya bir kez daha Allah’tan rahmet, ailesine, partimize ve ilçemize başsağlığı diliyor; Kendisine Belediye Meclis Üyelerimiz tarafından ‘Başkanlık’ görevi tevdi edilen Ömer Şentürk’e başarılar diliyorum.

Nejat OKUYAR

Ak Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı"

ŞEBİNGÜNDEMİ