KNKYZR : " CANİKLİ: 'VASİYETİNİ YERİNE GETİRECEĞİZ.' "

YENİ ŞEBİNKARAHİSAR GAZETESİ

 - AHMET YELES  -

"Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, ebediyete irtihal ettirildi."

"Belediye Başkanımız Şahin Yılancı için Belediye binası önünde tören düzenlendi.

Belediye binası önünde düzenlenen törende Giresun Vakisi Enver Ünlü ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli birer konuşma yaptı.

Burada gerçekleştirilen törenin ardından Yılancı'nın naaşı Tekışık Camii önüne getirildi.

Belediye Başkanımız Şahin Yılancı için cenaze töreni düzenlendi.

Şebinkarahisar Belediye Başkanı merhum Şahin Yılancı'nın cenaze namazı kılındı.

Yılancı'nın naaşı ebedi yolcuğuna uğurlanmak üzere Avutmuş Mezarlığına götürüldü.

Şebinkarahisar, Başkanını Bağrını Bastı, Başkan Yılancı Gözyaşları İçinde Son Yolculuğuna Uğurlandı

İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede 25 Temmuz Pazartesi günü hayatını kaybeden Şebinkarahisar Belediye Başkanımız, 51 yaşındaki Şahin Yılancı, yoğun bir katılımla gerçekleşen cenaze töreninin ardından doğup büyüdüğü Avutmuş Mahallesindeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

26.07.2022 gece saatlerinde ilçemize getirilen Başkan Yılancı'nın naaşı, ilk olarak evinin önüne getirilerek helallik alındı. Buradan hastane morguna kaldırılan Yılancı için, bugün saat 11'de Şebinkarahisar Belediyesi önünde tören düzenlendi.

Törende konuşma yapan, Şahin Yılancı'nın özel kalemi İrem Yaman Okuyar, Şahin Yılancı'nın her zaman sözlerinde yer verdiği ve bunun için mücadele ettiği "Şebinkarahisar'ın bir ilçe değil, bir şehirdir." sözlerine vurgu yaptı.

Törene katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Canikli, kardeşi, dava arkadaşı, yol arkadaşı Şahin Yılancı'yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti.

CANİKLİ: VASİYETİNİ YERİNE GETİRECEĞİZ.

En son cumartesi günü hastanede görüştüklerini ve şakalaştıklarını aktaran Canikli, yaptığı konuşmada, "Benim ayrılmamdan sonra yoğun bakıma kaldırıldı. Tıbbın tüm imkanları kullanıldı ama takdir, Rabbimin takdirinin önüne geçmek mümkün değil. Acımız çok büyük." diye konuştu.

Merhum Yılancı için bu toprakların yetiştirdiği kararlı, ilkeli yiğit evlatlardan biri olduğuna vurgu yapan Canikli, "Şebinkarahisar böyle bir evladını kaybetti. Ama diğer taraftan çok büyük bir isim ve eser bıraktı. Şebinkarahisar'ı il yapamadı ama görüntüsü itibarıyla şehircilik itibarıyla Şebinkarahisar'ı bir şehir görüntüsüne kavuşturdu. Bize vasiyeti vardı 'Ben her şeyi tamamlayamadım, bazı şeyler eksik kaldı' diye, biz de vasiyetini elbette her şeyi yerine getireceğiz inşallah."

Giresun Valisi Enver Ünlü ise Yılancı'nın çok sevdiği bir belediye başkanı olduğunu ifade ederek, "Parklarıyla, bahçeleriyle, meydanlarıyla gerçekten çok güzel bir şehir inşa etti. Şebinkarahisarlıların gönlüne taht kurdu, çok daha güzel hizmetler yapacaktı ama maalesef kısmet bu kadar. Allah sevdiği kulları yanına erken alıyor deyip teselli bulacağız." dedi.

Buradaki törenin ardından Yılancı'nın naaşı kent meydanındaki Tekışık Camisi'ne getirildi. Yılancı için öğlen vakti İl Müftüsü Ramazan Topcan tarafından cenaze namazı kılındı.

Cenazeye katılan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, Şahin Yılancı'nın memleketini seven biri olduğunu söyleyerek, "Son yolculuğunda da bu mahşeri kalabalık, O'nun ne kadar dostu olduğunu, ne kadar sevildiğini bir kez daha bize gösteriyor. Rabbim onu bizden çok seviyor, onu kendi katına aldı." diye konuştu.

BİNALİ YILDIRIM: ŞEBİNKARAHİSAR HALKININ BAŞI SAĞ OLSUN.

Yılancı'nın yakalandığı hastalığa rağmen hiçbir zaman isyan etmediğini dile getiren Yıldırım, "Hep moralini yüksek tuttu, her şeyin Allah'tan geldiğini ilk günden ilan etti ve o sükunetini muhafaza etti. Şebinkarahisar halkının başı sağ olsun diyorum. O bizim yol arkadaşımızdı, yol arkadaşımızı kaybettik, tüm camiamızın başı sağ olsun. Cumhurbaşkanımızın baş sağlığı dileklerini de bu vesileyle bir kez daha iletiyorum."

YILDIRIM: YILANCI'NIN KENDİSİNE YAZDIĞI NOTU OKUDU

Yıldırım, ziyaret ettiği Başkan Yılancı'nın kendisine yazdığı bir notu da burada okudu.

Yıldırım, "Sayın Başkanım, tedavi sürecimin ilk evresinde sizin sesinizi duymak benim için çok büyük moral kaynağı oldu. Göstermiş olduğunuz samimi ilginiz ve nezaketiniz için en kalbi şükranlarımı arz ediyorum, iyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz, selam ve saygılarımla Şahin Yılancı." notunu paylaştı.

Konuşmanın ardından Yılancı'nın cenazesi Avutmuş Mahallesi Mezarlığı'nda defnedildi.

Yoğun katılımın olduğu cenaze törenine Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Mehmet Fatih Kacır, Erzincan Valisi Mehmet Makas, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, ÖSYM Başkanı hemşehrimiz Prof. Dr. Halis Aygün, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Hakan Gültekin, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Şebinkarahisar Kaymakamı Faruk Doğru, AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, AK Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanı Nejat Okuyar, ilçe belediye başkanları, ilçe kaymakamları ve vatandaşlar katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan taziye telefonu...

Uzun bir süredir tedavi gördüğü İstanbul Koç Üniversitesi Hastanesinde 25 Temmuz Pazartesi öğlen sonrası genç yaşında hayatını kaybeden Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı için Türkiye genelinden bakanlar, bürokratlar, valiler, belediye başkanları, kaymakamlar ve çok sayıda vatandaş baş sağlığı mesajları yayınlıyor.

BAŞKAN ERDOĞAN BAŞ SAĞLIĞI DİLEDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Şahin Yılancı’nın babası Dursun Yılancı’yı telefonla arayarak baş sağlığı dilediği öğrenildi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, merhum Yılancı'nın eşini arayarak baş sağlığında bulundu.

Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız Merhum Yılancı’nın eşini arayarak baş sağlığı diledi."

"YENİ ŞEBİNKARAHİSAR GAZETESİ "