HABER : " DOĞA SPORLARI İÇİN ŞEBİNKARAHİSAR!..."

ŞEBİNKARAHİSARDA RAFTİNG HEYECANI 

Doğa sporlarına elverişli Şebinkarahisar'ın bakir tabiat alanları sporseverleri bekliyor.

Yamaç paraşütü ile oluşturduğu gündemle dikkatleri üzerine çeken Şebinkarahisar, şimdide rafting ile adından söz ettirecek,.

Doğa yürüyüşü, dağ bisikleti, dağcılık, kamp, yamaç paraşütü, kaya tırmanmak, yelken, rüzgar sörfü, nehir kanosu, motorlu deltakanat, doğa fotoğrafçılığı vs. doğa spor alanlarına açık hali ile ilgi odağı olmaya namzet.GİRESUN İLİNE BAĞLI ŞEBİNKARAHİSAR'DA RAFTİNG HEYECANI YAŞANACAK!

2022 yılında rafting yarışmalarının yapılacağı yerleri açıklayan Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı ve Dünya Rafting Federasyonu 2. Başkanı Fikret Yardımcı, Şebinkarahisar'da da yarışmaların yapılacağını duyurdu.

Sosyal medya hesabında 2022 yılında rafting yarışmalarının yapılacağı şehirleri açıklayan Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı ve Dünya Rafting Federasyonu 2. Başkanı Fikret Yardımcı, listede Şebinkarahisar'a da yer verdi. Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, Avutmuş ve Çiftlik Mahallelerinin olduğu bölgeden başlayan ve yaklaşık 40 kilometre uzunluğunda olacak parkuru incelemek için de ilçemize gelecek.

FİKİR MAHMUT TONBUL'DAN ÇIKTI

Yeni Şebinkarahisar Gazetesi yazarı Mahmut Tonbul'un girişimleri sonuçsuz kalmadı.

Yeni Şebinkarahisar gazetesi yazarı Mahmut Tonbul'un ilk olarak gazetedeki köşesinde rafting yarışmalarının Şebinkarahisar'da yapılmasıyla ilgili olarak kaleme aldığı yazı, 2022 yılında gerçeğe dönüşecek.

Rafting yarışmalarının Avutmuş çayı üzerinde yapılması için ilk olarak Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı'ya ulaşan fikir sahibi Tonbul, aldığı olumlu cevabın ardından Şebinkarahisar Belediyesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve siyasi kanaldan da destek aldı. Gerekli hazırlıkların yapılmasının ardından yapılan resmi başvuruya Türkiye Rafting Federasyonu da kayıtsız kalmadı ve yarışmaların yapılacağı şehirlere ilçemiz de eklendi.

Tonbul, Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı’ya ve emeği geçenlere teşekkür etti.

YARDIMCI'DAN MESAJ VAR: EN YAKIN ZAMANDA BÖLGEDE OLACAĞIZ

Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, son yıllarda 40 yakın ilimizde organizasyonlar yaptıklarını ifade ederek ilçemizle ilgili şunları söyledi: "İnşallah Şebinkarahisar ilçemizde de bunu başaracağız. Geçmişten bu güne emeği olan ve bu günden sonra emeği olacak herkese teşekkür ederim. Şebinkarahisar ilçemize selamlar. En yakın zamanda bölgede olacağız."