!HABER : " TÜRK MUCİZESİNİ BAŞARAN ADAM, NİHAT DOKER "

TÜRK MUCİZESİNİ BAŞARAN ADAM, NİHAT DOKER

" Bir zamanlar haberdiler "

Tarih : 26 Temmuz 2011

TRABZON ''GENÇLİK OLİMPİYATI '' GENEL KOORDİNATÖRÜ NİHAT DOKER, SADİ TOYGAR'A ÖZEL AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

NİHAT DOKER;''BEN KENDİ ALANIMIN UZMANIYIM''

Atletizm Federasyonu Genel Sekreteri, 11.EYOF 2011 Trabzon Genel Koordinatörü, hemşerimiz Nihat Doker, gazetemiz haber ekibini davet ettiği Trabzon Gençlik olimpiyatlarında sıcak ilgi ve alaka göstererek konuk etti ve gazetemizi okuyarak memleket hasreti giderdi.

ULUSAL VE ULUSLARARASI BASININ İLGİ ODAĞI NİHAT DOKER

Gençlik olimpiyatının muhteşem açılışından yüzlerinin akıyla çıktıklarını belirten Nihat Doker ,ekibi ile beraber zor bir görevi başardıklarını belirterek,gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

''BİZ TÜRKLER İSTERSEK HER ZORU BAŞARIRIZ''

TÜRK MUCİZESİNİ BAŞARAN ADAM

Memleketim Giresun Şebinkarahisar.

1959 Şebinkarahisar Bülbül Mahallesi doğumluyum.Baba tarafım Lebezoğulları'ndan, anne tarafım Seyidallıoğulları'ndan.

Şebinkarahisar'da doğup büyümüş biri olarak, sonra İstanbul'a yerleşmiş böylesine önemli bir organizasyonun başında olmak sanıyorum ki değerli hemşerilerimizde mutlu kılar.

Yaklaşık 300 milyon TL lik yatırımın döndüğü bir organizasyon, bunun başında da Şebinkarahihasarlı biri var.

Sanıyorum onlarda mutlu olmuşlardır........

Ben Uzun yıllar Gençlik ve spor Genel müdürlüğünün çeşitli kademelerde görev yaptım. Şef olarak çalıştım, şube müdür, ilçe müdürü oldum genel sekreteri, özel kalem müdürü oldum, sporun her türlü tarafında bulundum. Bugün uluslararası organizasyonlar nezdinde en iyi bu işi yapabilecek 1-2 kişiden biriyim veya olabilirim.

Devletin büyük desteği, tüm birimlerin birlik ve dayanışması ile sürdürülen beş yıllık yoğun çalışma dönemi sonunda Trabzon farklılaşan çehresi ve mükemmel tesisleriyle örnek bir spor kenti oldu. 'Gençlik Olimpiyatı' Türkiye'nin dev spor yatırımları ve organizasyonları konusunda neler yapabileceğinin somut bir örneğidir.

Burada da şuanda 49 Avrupa ülkesinden 4000 dolayında sporcu, yerli turistler, izleyicilerle birlikte 10 bin dolayında kişi Trabzon'da, şu anda binlerce kişi arkada çalışıyor. Organizasyonun başında görünen kişi benim ama ekibimiz büyük, güç aldığımız bize destek veren patronlarımız sahiplerimiz var. Görünen kişi benim ama, Geçlik ve spor bakanımız, genel müdürümüz var, Valimiz rektörümüz, belediye başkanımız var.Bizler bir bütün olarak varız.Biz onların isteklerini yerine getiriyoruz.Böyle ekibin altında çalışan insanların hata yapma lüksü yok,eksik bırakma şansı yok, bedeli ağır olur.Hem şahsımıza hem ülkemize başta olur ,biz çalışıyoruz,biz iyiyiz.

Şöyle bir şey var, tesisler yetişmez biz bu işi yapamayız,diyorlardı..!!

Aslında hep söylüyorum herkes kendi alanında neyse bende bu alanda iyiyim, bu işte uzmanım, yine söylüyorum eksik bırakılması demek ülkemizin itibar kaybetmesi demekti. Devlet bakanımız Faruk Nafız Özak bire bir ilgilendi ekonomik destek verildi ve de Nisanın 21 inde 22 sinde yabancı delegeler geldiği zaman daha inşaatların çoğunda bakım onarım vardı.

Onların yüzünde Acaba olacak mı.? Diye tedirginlikleri var dı?

''Biz Türkler istersek her zoru başarırız''.

Buraya gelip bu halleri görünce, sizin dediğiniz gibi coşkuyu yaşamak lazım Şu anda canlı yayınla bütün Dünyaya veriliyor. Bizim tesislerim şuan da Avrupa'dakilerin çoğundan daha iyi.

Otoriteler İnanılacak gibi değil, bu bir ''Türk mucizesi'' dediler.

Yenilerini ise tıpkı olimpiyat bayrağının Türkiye'de ilk defa dalgalanması gibi, yine ilk tesisler olarak inşa ettirdik. Bu tesisler çok kısa sürede tamamlandı. Öyle ki, EOC'nin yöneticileri bile hayret ettiler. EYOF 2011 Trabzon Koordinasyon Komisyonu Başkanı Jozef Liba tesislerden ve organizasyon hazırlıklarından öylesine etkilendi ki, 'Tarihin en iyi organizasyonu olacağına inanıyorum''

''Görmek ve yaşamak lazım ''bu spor organizasyonunu,sizler yaşadınız ve söylediniz.

Bugün bütün tesisler doluydu sıkıntı seyirci giremedi yoğunluktan dolayı tepki verdiler.

Hatta biri bakanın önünü kesti neden bukadar bilet sattınız biz dışarda kaldık diye hemen burdan söylim biz kimin nekadar geleceğini kestiremiyoruz çok gelen oldu

Boş kalma riski vardı tesislerin ve yarışmaların,fakat inanılmaz ilgi ve alaka vardı..

İstanbul'dan, Giresun'dan Rize'den, Artvin'den ve yurt dışından sporseverler geldi, bundan büyük keyif aldık. Oyunlar, aynı zamanda İstanbul ile talip olduğumuz 2020 olimpiyatları için ciddi bir referans olacaktır

ŞEBİNKARAHİSAR'A SPOR ANLAMINDA YATIRIMLAR

Spor Tesisleri olarak, Türkiye genelinde ilçelerde bu eksiklikler var ,hatta bazı illerimizde de bu eksiklikler mevcut. Ancak Spor Bakanımız hep şunu söz verdi; Yüzme havuzsuz il kalmayacak diye bunların hepsini bir anda yapmak çok zor, önümüzdeki yıllara doğru belirlenen plan dahilinde bunlar tamamlanacak merkezden taşraya doğru gidiyor. Sanıyorum yeni hükümet döneminde Spor tesisi yönünden zenginleştirileceğini Türk sporunun başında ki ile sizlerde görüşmüşsünüz, gazetenizde okudum, Genel müdürümüz Yunus Beyden sözünü aldıysanız, o size yerine getirir diye düşünüyorum.İlerleyen zamanlarda bir şekilde yerine getirir, yapılacak projeyi iyi sunmak lazım ayakları üstüne sağlam basması lazım.

Size de teşekkür ederim Sadi Bey, organizasyonu buraya kadar gelip takip ettiniz, ilk olimpiyat gibi,bir ilkide siz başardınız, memleketimizin basınını burada görmek bizi de mutlu etti

ŞEBİNKARAHİSAR

Memlekete ya düğün de ya da cenazede gidebiliyoruz maalesef.Benim ailem Ankarada yaşıyor yaklaşık 2 yıldır Trabzon'da yaşıyorum .Bu organizasyonun önemi benim için çok büyüktü sırtımda bunun ağırlığını hissediyorum.

Çok yoruldum ve seyahata çıkacağım. Şebinkarahisar'a da gitmek istiyorum, fakat 2012 Dünya atletizm şampiyonası var, biliyorsunuz Atletizm federasyonun Genel sekreteriyim, Mart ayında belki başka faaliyetlerde olabilir hiç boş zamanımız yok Şebinkarahisara fırsat olunca gelip sizi de arayacağım, beraber programlayalım seyahatimizi, bütün hemşerilerimize sizin gazeteniz aracılığı ile sevgi ve saygılarımla selamlarımı sunarım, dedi.

Hemşerimiz Nihat Doker'e , gösterdiği sıcak,ilgi ve alakadan dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

26 Temmuz 2011

ŞEBİNMEDYA- Sadi Toygar"