"YAR DİYAR ŞEBİNKARAHİSAR" KİTAPÇILARDA

"YAR DİYAR ŞEBİNKARAHİSAR"

KİTAPÇILARDA

Şebinkarahisarlı Av.Zihni Aslan'ın kitaba aldığı eserleri

"YAR DİYAR ŞEBİNKARAHİSAR "

adlı eseri kitapçılarda yerini aldı.

Bilgitek İtalik Kitapları tarafından birinci Basım olarak yayına çıkan kitabın sayfa düzeni Cenani Uzun, Kapak tasrım Ali İmren tarafından yapıldı.

Şebinkarahisar'ın Kınık köyünde dünyaya gözlerini açan ve okuyup memleketine memleketinin insanına faydalı olmak üzere bir hukukçu olarak cemiyette yerini alan Aslan, Şebinkarahisar ve yöresinin sorunlarına karşı duyarlılığı ile bilinir. Kaleme aldığı eserlerinde toplumsal sorunlara gerek eleştiriyel, gerekse edebi yönleriyle vurgu yapan Aslan, aynı zamanda türkülere olan sevgisini sazına ve sözünede aksettirmeyi bilen Şebinkarahisarlıların Zihni Ağabeyi  olarak bilinir. Şebinkarahisarlıların hakkını hukukunu savunmaya azmetmiş azimli bir  halk adamı olarak saygın yerini muhafaza eden Aslan, Cumhuriyet Savcısı olarak emekli olduktan sonra Avukat olarak da yine cemiyette hak hukuk mücadelesine devam etmekte.

 *  *  *  *  *

Şebin Medyamızın hukuk danışmanı Av.Zihni ağabeyimizi tebrik ediyor, Kitap haberini Şebin Medya & News Book sayfalarında paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Başarıların  daim olsun Zihni Ağabey.. 

* * *

ŞEBİNKARAHİSAR

Giresun / Şebinkarahisar / Kınık Köyü / Klip 2019