Yaya geçitlerinde 'Güvenlik' nöbeti

Yaya geçitlerinde 'Güvenlik' nöbeti

Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla ülkemizde eş zamanlı olarak yapılan yaya geçidi nöbeti farkındalık etkinliğini Şebinkarahisarda da 8 farklı yaya geçidi noktasında gerçekleştirildi.

Şebinkarahisar Kaymakamı TENGİR, Belediye Başkanı Şahin Yılancı yaya güvenliğine yönelik farkındalık oluşturmak amaçlı Bakanlığın talimatları doğrultusunda tüm Türkiye’de eş zamanlı yapılan "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" uygulamasına katıldılar.

 

Piraziz'de Türkiye geneliyle eş zamanlı olarak şehir içindeki yaya geçitlerinde 'Yaya geçidi nöbeti etkinliği' düzenlendi.

Geçitlerde yaya güvenliğini sağlamak ve devletin tüm unsurlarıyla konunun takipçisi ve nöbetle olduğunu göstermek amacıyla düzenlenen etkinliğe Piraziz Kaymakamı Muhammed Usame Soysal, Piraziz Belediye Başkanı Hüseyin Görgülüoğlu, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Daire amirleri ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte protokol mensupları ve öğrenciler tarafından yaya geçitlerinde araç sürücüleri durdurularak broşür, stiker dağıtılmak amacıyla yaya geçitlerinde trafikte yaya önceliğine dikkat çekildi.