KÜLTÜR VE TURİZM GEZİSİ YAPILDI

KÜLTÜR VE TURİZM GEZİSİ YAPILDI

Giresun Kültür Sanat ve Turizm Derneği tarafından kültür ve turizm gezisi yapıldı.

 

Giresun Kültür Sanat ve Turizm Derneği Kelkit Vadisi ve Giresun'un iç kesiminde bulunan Çamoluk, Alucra Ve Şebinkarahisar da ,yaşayan tarihi ve kültürel yerleri ziyaret ederek yerinde inceledi.

Dernek Başkanı Ayşe Karaçam, Dernek Başkan Yardımcısı Batlama Platformu Başkanı İbrahim İlyasoğlu, İstanbul Temsilcisi Veysel Akalın , dernek üyesi Hilal Karaibrahim, Şebinkarahisar Ajans ve DHA temsilcisi Gülsen Akyol Mutlu ev sahipliğinde yaşayan ve yaşatılacak kültürel ve tarihi değerleri ziyaret etti.

İlk olarak Çamoluk İlçesinde Belediye Başkanı Fatih DÜZ 'ü makamında ziyaret ederek Yenice mahallesi Çağlayan hakkında , tescilli kuru fasulye, Çamoluk balı ve yöresel ürünler yöresel değerler ve çalışmalar hakkında bilgi alındı.

Gazilerimizi Günü münasebeti nedeniyle ziyaret kapsamında İlçe Kaymakamı Efecan Şahin önderliğinde gerçekleşen programa katılım sağlandı.

Yenice mahallesi muhtarı Mecit Dertli ev sahipliğinde Yenice Şelalesi yerinde görüldü.
2. olarak Alucra İlçesinde Belediye Başkanı Suat Aybar, Başkan Yardımcısı Mete Metinyurt ile istişare sağlandı.Alucra ilçesi Kamışlı mahallesinde bulunan kilise ziyaret edildi.

3. Olarak Şebinkarahisar da Belediye Başkan V.Adnan Kesmez ziyaret edilerek ilçedeki turizm çalışmaları hakkında bilgi alındı.
Sayın Kesmez tarafından Belediye Sosyal Alanları yüzme havuzu hamam ve Hafız M. ASIM Öğütken'in Camii tanıtıldı.

İlçede konaklayan dernek Gülsen Akyol Mutlu Mihmandarlık ında MERYEMANA MANASTIRI , ÇATALGÖL, AVUTMUŞ MAHALLESİ BEHRAMŞAH CAMİ ŞEBİNKARAHİSAR KALESİ , TAŞHANLAR, TAŞ MESCİT, FATİH CAMİ ziyaret edilerek tanıtımı yapıldı.Zanaatkar Demirci Ustası Turan Bal'ın demir işlerinden elde ettiği ürünler tanındı

Avutmuş Mahallesi Yatılı Ortaokul Müdürü Temel Gürsoy ziyaret edilerek ,öğrencilerin turizm bölgelerini tanımaları noktasında öneri sunuldu.
Çeşitli bölgelerde Ziyaretlerde bulunan dernek TARAFINDAN"GİRESUN KÜLTÜRÜYLE YAŞIYOR KİTABI hediye edilerek turizm varlıklarının tanıtımı vurgulandı.


Dernek Başkan Yardımcısı İbrahim İlyasoğlu Çamoluk Alucra Şebinkarahisar ilçelerinde turizmi yaşatmak için emek harcayan lara ve ev sahipliği yapan mülki amirler, belediye başkanları ve duyarlı vatandaşlara teşekkür etti.

Şeb.Ajans:G.Akyol Mutlu