Atatürk’ün Giresun’a Gelişinin 95. Yıldönümü ve Gaziler Günü Kutlandı

Atatürk’ün Giresun’a Gelişinin 95. Yıldönümü ve Gaziler Günü Kutlandı

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Atatürk’ün Giresun Vilayetine gelişinin 95. Yıldönümü  ve Gaziler Günü kutlamaları çerçevesinde Millet Bahçesinde düzenlenen programa katıldı.

Gaziler Günü ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun iline Gelişinin 95.Yıldönümü münasebetiyle bugün Liman sahasında düzenlenen törenin ardından, törene katılanlar tarafından yürüyüş korteji oluşturularak Millet Bahçesi Parkına gidildi.

Millet Bahçesindeki program; Merhum Dr. Necdet Otoman’ın Atatürk’ün Giresun’a gelişi nedeniyle yapmış olduğu konuşma ve Atatürk’ün cevabi konuşmasının okunmasıyla başladı.

Tören, Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın, limanda izcilere teslim edilen Türk Bayrağını izcilerden teslim almasıyla sona erdi.

Atatürk’ün Giresun’a Gelişinin 95. Yıldönümü ve Gaziler Günü Kutlandı

Gaziler Günü ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Giresun iline gelişinin 95. yıl dönümü töreni; Valilik, Belediye Başkanlığı ve Giresun Harp Malulü ve Gaziler Derneği’nin saat 10.00’da Atatürk Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve okunan şiirlerin ardından geçilen Liman Sahasındaki törende, Atatürk’ün Giresun’a gelişi temsili olarak canlandırıldı.

Atatürk’ün denizden Giresun’a gelişinin canlandırılmasında ki Türk Bayrağı, bir tekne ile limana intikal eden iki gazi tarafından Vali Sarıfakıoğulları’na teslim edildi. Vali Sarıfakıoğulları da gazilerden aldığı Türk Bayrağı’nı izcilere teslim etti.

Liman sahasındaki tören, yürüyüş kortejinin Millet Bahçesine hareket etmesiyle sona erdi.