YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA BAŞARILAR

 YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINDA BAŞARILAR

 Şebinkarahisar Belediye Başkanı  Şahin Yılancı yeni eğitim ve öğretim Yılına girereken yayınladığı mesajında;

"Ders zili çaldı.Aileden başlayan öğrenme süreci ile öğretmenlerimizin de yoğun emekleriyle önemli kazanımlar edinen çocuklarımızın,ülkemizi kalkınmış ülkeler seviyesine,milletimizin hayat standardını yükselterek çağdaş medeniyetler seviyesine getireceklerine inanıyoruz.Yeter ki bu ilk gün duyduğumuz heyecanı ve mutluluğu el birliği ile sürdürelim.

Bu vesileyle ; öğretmenlerimize,öğrencilerimize ve aileleri başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor,2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının vatanımıza,milletimize,ilçemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum." dedi.

 Şebinkarahisar Kaymakamı  TamerTengir yeni eğitim ve öğretim Yılına girereken yayınladığı mesajında;

"Bir eğitim-öğretim yılına daha başlamanın heyecanı içindeyiz. Yüreği okula ilk kez başlamanın heyecanı ile çarpan minik yavrularımıza, okuluna kavuşmanın mutluluğunu yaşayan sevgili çocuklarımıza ve onurlu mesleği seçen değerli öğretmenlerimize 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başarılı ve hayırlı olmasını diliyorum.
İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan eğitim yuvasıdır.
En büyük amacımız, ilçemizin eğitimdeki başarısı üst seviyelere çıkarmak, çocuklarımızı ve gençlerimizi bilim ve teknolojinin gerektirdiği şartlar yanında, yüreği insan sevgisi ile dolu, ahlaklı, Milli ve manevi değerlerini benimseyen ve koruyan, ailesini, vatanını, milletini ve bayrağını seven ve bunları davranış haline getiren başarılı bireyler olarak yetiştirmektir.
Bu duygularla yeni eğitim-öğretim yılının tüm eğitim camiasına ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, öğretmen ve öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum." dedi.