Başkan Şimşek" GAYRET SARFEDİLMEKTEDİR.."

Başkan Şimşek" GAYRET SARFEDİLMEKTEDİR.."

Şebinkarahisar da bulunan Yüksek okulların genel durumu ve önümüzdeki dönem yol haritası üzerine istişarelerde, temaslarda, ziyaretlerde, bulunuluyor.

Konuyla ilgili Şebinkarahisarlıları Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek kamuoyunu aydınlatıyor.

"Saygıdeğer Şebinkarahisarlılar, Kıymetli dostlarımız;

Başta derneğimiz olmak üzere, sivil toplum kurtuluşları plartformu olarak Kaymakamlığımızın, Belediyemizin, siyasi parti temsilcilerimizin desteği ve hayırsever işadamlarımızın da maddi ve manevi katkılarıyla Şebinkarahisar'da faaliyet gösteren MYO okullarımızı kurulduğu tarihten bugüne sürekli gündemde tuttuk. Gelişmeleri yönünde ilgili kurum ve kuruluşlarla bir araya gelerek her seferinde taleplerimizi hem yazılı hem de sözlü olarak ilettik ve süreci takip ettik. Zaman zaman çeşitli ziyaretlerle, çalıştaylarla ve divan toplantılarımızda gerçekleştirdiğimiz istişarelerle durumu değerlendirip sorunlarımıza çözümler üretilmesi noktasında temaslarda bulunduk.

Ülkemizde, özellikle ilçelerimizde her geçen yıl MYO kurulmakta ve okul sayısı hızla çoğalmaktadır. Buna karşılık öğrencilerin tercih seçenekleri de bu oranda çeşitlilik arzetmektedir. Bununla beraber bir çok sebepten ötürü okullarımızın tercih oranları düşmüş, az tercih edilmeleri veya hiç tercih edilmemeleri sebebi ile de mevcut bölümler kapanmaktadır.

Bütün bu süreçler yetkili kurum ve kuruluşlar nezdinde tarafımızdan da takip edilmekte ve çözüm bulunması yönünde gayret sarfedilmektedir.Bu bağlamda MYO okullarımızda bu sene de öğrenci tercihlerinin istenilen düzeyde olmaması bizleri üzmüş, bu sorunları birlikte nasıl aşacağımızı görüşmek üzere heyetimizle birlikte Giresun Üniversitesi Rektörlüğü'ne ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Bu ziyaretimiz
İlçe Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, ilçe başkanımız İstanbul Vakfı başkanımız, Şebder temsilcimiz, Şebinkarahisar Üniversite Kurma Derneği ve Esnaf Odası Başkanlarımızla birlikte Giresun Üniversitesi Rektörü Sn. Prof Dr. Yılmaz Can hocamızın makamında gerçekleştirilmiştir.

Yüksek okullarımızın genel durumu ve önümüzdeki dönem yol haritası üzerine istişarelerde bulunulmuştur. Giresun Üniversitesi Rektörlüğü’ne yeni atanan Prof. Dr. Yılmaz Can hocamıza yeni görevinde başarılar diliyor, ilçemize olan hassasiyeti ve misafirperverliği için teşekkür ediyor, ziyaretimizin hayırlara vesile olmasını diliyoruz.

Yönetim Kurulu adına Başkan
Mehmet Şimsek"