ÇÖP SEFERBERLİĞİ

ÇÖP SEFERBERLİĞİ

ÖZEL İDAREDEN ÇÖP SEFERBERLİĞİ 

Artık köyler ve yaylalar tertemiz, pırıl pırıl. Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekiplerince Giresun merkez köylerinin tamamının çöpleri toplanıyor. Genel Sekreterlik bu kapsamda üç çöp toplama aracı ve 9 personel ekibi ile Giresun merkez köylerinin tamamının çöplerini toplayarak doğanın kirlenmesine, dere yataklarının temizlenmesine çok büyük katkı sağlıyor.


Özel İdare Genel Sekreterliği bu kapsamda Kümbet ve Bektaş yaylalarının da çöplerini toplayarak, yayla turizmine çok büyük katkı yaptığı gözleniyor. Genel Sekreterlik bu kapsamda 2018 yılı içinde yaylalar dahil olmak üzere 3 çöp toplama aracı 9 personel ve 2 bin konteyner ile beraber 3,5 milyon ton çöp topladı. Giresun İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği adeta doğanın temiz tutulması, çöplerin toplanması için  seferberlik ilan etmiş gibi çaba harcadığı gözleniyor. 

KONTEYNER TAMİRATI BAŞLADI

Genel Sekreterlik bu sene çöp konteyneri tamiratına da başladı. Özel İdare Ekipleri 2 binin üzerinde bulunan çöp konteynerlerinden bozulan, yıkık ve dökük olanları da tamirlerini yaparak yeniden halkın kullanımına sunduğu belirtildi. Vatandaşlar ise köylerdeki çöplerin zamanında toplanması nedeniyle ve yapılan bu çalışmalardaki koordinasyonu sağlayan herkese çok teşekkür ettiklerini ancak bazı bölgelerde çöp konteyneri eksikliği olduğunu belittiler…