KAYMAKAM TENGİR'İN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

KAYMAKAM TENGİR'İN KADINLAR GÜNÜ MESAJI

İLÇE KAYMAKAMI TANER TENGİR"8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ" MESAJI YAYINLADI

"Ailenin temelini oluşturan kadınların toplumsal hayattaki yeri ve statüsü bir toplumun en önemi gelişmişlik göstergelerinden biridir. Kadınların hor görülmediği, ezilmediği, şiddete maruz kalmadığı bir toplum oluşturmak başta idareciler olmak üzere herkesin görevi ve sorumluluğudur.
Ülkemizde özellikle son yıllarda toplumun dezavantajlı grubunda yer alan başta eşi vefat eden ve şiddete maruz kalan kadınlara yönelik olmak üzere kadınların refah seviyesinin arttırılması amacı ile ciddi çalışmalar yapılmıştır. Tarih boyunca farklı kültür ve medeniyetlerde kadın her zaman toplumun merkezinde yer almıştır. Özellikle Anadolu kadını çilesi, vefakârlığı, emeği ve gayreti ile daima Ülkemizin temel taşı olmuştur. Unutulmamalıdır ki ülke geleceğinin şekillenmesinde, genç nesillerin yetiştirilmesinde en etkili öğretmen kadındır.
Bu duygu ve düşünceler ile ailenin temel taşı olan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik eder, saygılarımı sunarım."

Taner Tengir
Şebinkarahisar Kaymakamı"

 

 İLÇE KAYMAKAMI "DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE FARKINDALIK YARATTI.

İlçe Kaymakamı Taner Tengir 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NE özel tüm kurumları ziyaret ederek çalışan bayanların, girişimci bayanların bu gününü , eşi Handan Tengir ve SYDV Müdürü ile birlikte ziyarette bulunup karanfil takdim ederek kutladı...

ŞebAjans: G.Akyol Mutlu